Liigu edasi põhisisu juurde

Rippes teraviljakülvik AD

 • Keskmisele ja väiketootjale mõeldud mehaaniline rippeskülvik AD-Special on saadaval töölaiustega 2,5 ja 3,0 m. Külvisekasti mahutavus varieerub olenevalt mudelist 360 kuni 850 liitrini. Keskmisele ja suuremale tootjale orienteeritud külvikut AD-Super valmistatakse töölaiustega 3,0 ; 4,0 ja 4,5 meetrit. Külviku erinevatel modifikatsioonidel algab külvisekasti mahutavus 600 liitrist ja küündib 1355 liitrini.

  Künnipõhise ja vähese põhuga põldude külvil sobivad suurepäraselt WS-sahkseemendid. Minimeeritud mullaharimise korral tuleks eelistada aga vähekuluvaid ja mitteummistuvaid RoTeC-ketasseemendeid. Mehaaniline teraviljakülvik AD on kombineeritav AMAZONE mullaharimisriistade ja valtsidega, andes võimaluse luua täpselt häälestuv külvikombinatsioon ühe tootja seadmete baasil.

 • Külvisekast

  Mahukat külvisekasti saab tolmu ja vihmakindlalt sulgeda kummitihenditega varustatud klappkaane abil. Kaane avamist ja sulgemist hõlbustavad torujas käepide ja gaasamortisaator. Laadimise turvalisust aitavad tagada suured trepiastmed ja tugev käsipuu.

  Jaotusülekanne

  Astmevabalt töötav, hooldusvaba doseerimisajam on ülitäpselt ja lihtsalt seadistatav. Reguleerimiseks kasutatakse vaid ühte hooba.

  Doseerimissüsteem Vario-Control

  Arvestades seemnete läbilaskevõimet ja seemnete pikijaotuvust külvil optimeeriti mehaanilist doseerimissüsteemi Vario-Control. Välja töötati uue kujuga doseerimiskamber ja põhjaklapp ning 80mm läbimõõduga Control-dosaatorratas. Suur nukkidega ratas käitleb seemneid õrnalt kogu doseerimisprotsessi vältel, ühtlane pöörlemine tagatakse vario ülekandega. Uue doseerimissüsteemi eeliseks on peenseemnete täpsem doseerimine ja suuremate seemnete jaotustäpsuse tõus, mis paistab silma hõredal külvil ehk väikese külvinormi korral.

  Seemendisurve

  Nii seemendisurvet kui libistisurvet on võimalik tsentraalselt muuta, valida saab mehaanilise ja hüdraulilise süsteemi vahel. Hüdraulilise reguleerimise korral tuleb tõkestuspoltide abil määrata töösurve vahemik, töötades piisab vaid ühest hüdroventiilist, mille abiga külviku tööd vahelduvate mullastikuoludega sobitada.

  WS-seemendid

  Künnipõhise mullaharimise ja ka vähese põhu korral sobivad suurepäraselt WS-sahkseemendid. Kõvasulamvalust seemendiotstel on tähelepanuväärivalt pikk eluiga. Agressiivsematel muldadel või suuremate külvipindade korral saab lisaks tellida seemendiotste kiirvahetuse süsteemi.

  Saabel-seemendiotsad

  Kumerad ehk saablikujulised seemendiotsad on mõeldud kergetele muldadele või keskmise põhukogusega multsikülvile. Neid seemendiotsi on lihtne WS-otstega asendada.

  RoTeC-seemendid

  RoTeC-seemendid on varustatud spetsiaalse sügavust piirava ja samas külviketast puhastava plastikust kettaga, mille abil toimub ka külvisügavuse tööriistavaba reguleerimine. RoTeC-seemendid on peaaegu kulumiskindlad ja ei ummistu isegi suure põhukoguse korral. Elastne plastikketas hoiab ära mulla kleepumise külvikettale, aitab külvivagu kujundada ja hoiab täpselt etteantud külvisügavust.

  Madalkülviketas RoTeC-seemendile

  Eriti väikese külvisügavuse puhul (heinaseemne külv või külv liivmuldadel) kasutatav spetsiaalne toetuspadjakestega varustatud sügavust reguleeriv plastikust ketas.

   

 • Tehnoradade lülitus

  Hüdrauliliselt juhitav tehnoradade lülituspea käivitab või seiskab soovitud rütmis radasid külvavate seemendite dosaatorid.

  Täituvusnäidik

  Külvisekastis paikneva „ujuki“ vahendusel on kasti esiküljele välja toodud täituvusnäidik.

  Tehnoraja markiir

  Jäljemarkiir märgistab tehnorajad juba külvi käigus, võimaldades järelkontrolli ja tärkamiseelset umbrohutõrjet teostada.

  Järellibisti

  Avatud külvivagude mullaga katmiseks ja planeerimiseks kasutatav järellibisti töötab tõrgeteta ka suurema põllullebava põhukoguse korral.

  AMALOG+

  Terminal AMALOG+ juhib tehnoradade lülitusi ja jäljemarkiiri tööd. Tehnoradade lülitusi kontrollitakse sensori abil. Teisele radade rütmile üleminek on ülimalt lihtne. Terminali vahendusel on visuaalselt jälgitavad jäljemarkiiri ja tehnoradade lülituspositsioonid, külvatud pinna suurus ja külvisekasti täiteaste.

  AMATRON+

  Juhtterminal AMATRON+ võimaldab lisaks terminali AMALOG+ funktsioonidele muuta 10% sammudena külvinormi ja seda kabiinist väljumata ning käivitada kallakutel intervalltehnoraja (tulemuseks on katkendlikult märgitud tehnorada mis aitab vähendada veeerosiooni riski). Sisseehitatud spetsiaalse liidese abil on AMATRON+  ühildatav GPS terminaliga.

   

 •   AD 253 Special AD 353 Super AD 303 Special AD 303 Super AD 403 Super
  töölaius (m) 2,5 3,5 3,0 3,0 4,0
  ridade arv 20 28 24

  30

  24

  30

  32
  reavahe (cm) 12,5 12,5 12,5

  10,0

  12,5

  10,0

  12,5
  kaal (kg)            WS

                      RoTeC

  609

  675

  905

  997

  665

  744

  716

  795

  949

  1055

  külvisekasti maht (liitrit)

  koos kõrgendusega (liitrit)

  360

   -

  720

   -

  450

  710/850

  600

  860/1000

  830

  1380