Liigu edasi põhisisu juurde

Järelveetav teraviljakülvik Cirrus

 • Külviku Cirrus iseloomustamiseks sobivad järgnevad märksõnad: vähene võimsustarve, kergus, kütusesäästlikkus. Nende eelduste parimaks ärakasutamiseks on loodud kaks eripalgelist Cirruse versiooni:

  Cirrus Special, keskmistesse ja kergematesse tingimustesse sobiv RoTeC või RoTeC+ ketasseemenditega külvimasin. Seemendiketta läbimõõt vastavalt 320 või 400 mm ja surve maapinnale kuni 35 või kuni 50 kg.

  Rasketesse tingimustesse sobiv Cirrus Super erineb oma kaksikust eelkõige seemenditüübilt. Suunatud juhtimisega, kiilringratastega parallelogrammühenduses olevad PacTeC seemendid tagavad ühtlase külvisügavuse.

  Nii Cirrus Special´il kui Sirrus Super´il on eelharijatena kasutusel kaherealine ketaskobesti. Põllupind tihendatakse suurte kiilringrataste abil mis samas kannavad ka külviku raskust.
  Külvikul Cirrus Super on kiilringrattad sõltumatud ja kopeerivad maapinda, iga ratas moodustab koos nelja seemendiga ühtse tööorgani. Külvimasinad Cirrus Special ja Cirrus Super on saadaval töölaiustega 3, 4 ja 6 meetrit. Transportlaius on kõigil versioonidel 3 meetrit. Lisana pakub AMAZONE veel 6 meetrist kombinatsiooni Cirrus Activ, millel mullaharimisorganina kasutatakse ketaskobesti asemel kahvelfreesi ja seemenditeks 400 mm läbimõõduga RoTeC + ketasseemendeid.
  Jäädes truuks motole ”Enne valtsi, pärast külva” võtab Cirrus Activ komplekti ka kiilringrattad aga suurendab nende läbimõõtu, tavapärase 800 mm asemel on Activ´il ratta läbimõõt 1050 mm.
  Seade on võimeline töötama kiirustel 12-15 km/h ja vajab veojõudu vähemalt 250 hobujõudu

 • RoTeC- ja RoTeC+ seemendid (Cirrus Special & Cirrus Activ)

  Olenevalt töötingimustest ja liikumiskiirusest on võimalik valida kahe seemenditüübi vahel –RoTec või RoTec+. Kergemates tingimustes ja liikumiskiirustel kuni 12 km/h on soovitatav kasutada tavalisi 320 mm läbimõõdu ja kuni 35 kg seemendisurvega RoTec seemendeid. Rasketes mullastikutingimustes ja liikumiskiirustel rohkem kui 12 km/h tuleks kasutada 400 mm läbimõõdu ja kuni 50 kg seemendisurvega RoTec+ seemendeid. Kettad on suuremad ja valmistatud 4,5 mm paksusest karastatud terasest, mis viis kulumise miinimumini ja mitmekordistas ketta juba niigi pikka eluiga.

  Mõlema seemendivariandi juures kasutatakse töösügavuse hoidmiseks ja külviketta puhastamiseks eraldi plastikketast. Kolme fikseeritava kettaasendi ja seemendisurve reguleerimisega on võimalik kõikides töötingimustes saavutada soovitud töösügavus. Seemnepesa vormimise ülesannet täidab väikese kalde all olev külviketas koos integreeritud seemendiga.
  PacTec seemendid (Cirrus Super)

  Suured (800mm läbimõõduga) kiilringrattad kannavad tervet külvikut ja tihendavad ning tasandavad maapinda enne seemendeid. Neli seemendit ja üks kiilringratas moodustavad ühe ühtse tööorgani. Kõik kiilringrattad on omavahel seotud hüdraulilise surveühtlustussüsteemiga tagades erinevate tööorganite ideaalse sobivuse maapinna kontuuridega. Sellega on tagatud ühtlane maapinnasurve ja külvisügavus kogu töölaiuse ulatuses. PacTec seemendid on jäigalt rattaga ühendatud ja eemalduvad takistusest alles siis kui jõud ületavad 100 kg piiri (näiteks kivist üleminekul), välistades niimoodi võimalikud kahjustused.

  Kiilringrattad – kaks ülesannet

  1. Astmeline maapinna tihendamine neljale järgnevale 12,5 cm reavahega seemendile.

  2. Transpordiks ja põlluotstes ümberpööramiseks kasutatakse nelja kiilringratast.

  Need neli ratast on varustatud piduritega tänu millele on lubatud transpordikiirus kuni 40 km/h.

  Ketaskobesti

  Kaherealine ketaskobesti kobestab, segab ja tasandab külvi alla minevat pinnast, nii sooritatakse kaks töökäiku üheaegselt. Kõigil ketastel on kummielementidega sõltumatu kivikaitsesüsteem. Põhu või kivide poolt põhjustatud ummistused on välistatud. Ketaste tööintensiivsust on võimalik töö ajal hüdrauliliselt reguleerida kuni ketaste mullapinnast väljatõstmiseni. Teleskoopvannastega äärekettad takistavad liigse mulla sattumist töölaiusest väljapoole.

  Kummist leevenduselemendid

  Ketaste kivikaitsesüsteem ja sobitamine maapinnakontuuridega on lahendatud kummist leevenduselementide abil. Sellega on tagatud suur töökindlus, vähene hooldusvajadus ja ühtlane töösügavus.

  Täiuslikult tihendatud laagrid

  Kombineeritud tihendamine vilttihendi, O-ringtihendi ja koonusseibidega sulgeb kaherealise koonuskuullaagri tihedalt õlivanni. Igapäevasest määrimisest ja määrdeniplitest on loobutud. Sellega seoses väheneb oluliselt masina hooldusvajadus.

  Seemnekasti paigutus

  Seemnekasti paigutus külviku etteotsa, võimalikult traktori lähedale toob endaga kaasa palju eeliseid. Suur osa seemnekasti kaalust kantakse üle traktori tagasillale millega suureneb traktorirataste haakumine maapinnaga. Lisaks ei mõjuta seemnekasti täituvus enam niivõrd seemendite survet ja külvisügavus jääb igas täituvuse faasis muutumatuks. Seemnekasti paigutus ja kuju tagavad kõikide teostatavate tööde jaoks vajamineva ligipääsetavuse – see kehtib nii täitmise, külvinormi määramise kui puhastamise kohta.

  Erilise kujuga pööratav tiisel

  Standardvarustusse kuuluv alaaisadesse haakimine ja erikujuga pööratav tiisel võimaldavad traktorit külviku suhtes kuni täisnurgani pöörata. Pigem osutub piiravaks teguriks traktori pöörderaadius. Kitsad pöördealad põllu otstes ja sellega kaasnev aja kokkuhoid iseloomustavad tööd Cirrusega.

  Doseerimissüsteem

  Doseerimissüsteem sobib kõikidele seemnetele ja külvinormidele 2 kuni 400 kg/ha. Suure läbimõõduga doseerimise hammasrattad pöörlevad aeglaselt ja ei kahjusta kasutatavat seemet. Peenseemnelt tavaseemnele üleminek on teostatav imekiirelt dosaatorrataste vahetamise teel. Kõik käivitus-, doseerimis- ja etteandeseadmed on teiste AMAZONE külvikute juures olnud kasutusel juba aastaid ja ennast igati õigustanud.

  Juhtimisterminal AMATRON+

  Kõiki tähtsamaid funktsioone juhib mõlema külviku puhul juhtimisterminal AMATRON+. Siiahulka kuuluvad nii tööfunktsioonid kui ka erinevad masina reguleerimised näit. kalibreerimine.

  AMATRON + on juhtimisterminal, mis sobib nii teraviljakülvikule, väetisekülvikule kui ka taimekaitsepritsile. 
  Kiilringrattad

  Cirrus Speciali ja Cirrus Superi puhul kasutatakse kiilringrattaid läbimõõduga 800mm. Külvikombinatsioon Cirrus Activ varustatakse aga ratastega läbimõõdus 1050 mm.

  Transport

  Transpordiks pakitakse masin kiiresti kokku laiusele 3 m. Suuremõõtmelised rattad tagavad ka transpordil ühtlaselt stabiilse liikumise. Cirruse standardvarustusse  kuulub pidurisüsteem, mis vastab kõikidele teedel liikumise nõuetele ja seda liikumiskiirusel kuni 40 km/h.

   

 • Rullikvarustus

  Külvates rapsi kergete muldadega kuivemates piirkondades võib maapinna külvijärgne tihendamine omada suhteliselt suurt tähtsust. Spetsiaalselt sellisteks juhtudeks pakutakse külviku lisavarustusse rullikuid, mis asendavad sellisel juhul järellibistit Exakt. Seemendite töösügavuse määramisel ei oma need rullikud mingit tähtsust.

  Rattajälje kobesti

  Kasutades külvikut küntud kuid tihendamata põllul pakutakse lisavarustusse rattajälje kobesteid. Traktori poolt tekitatud rattajäljed kobestatakse ja silutakse.

   

 • Cirrus Special Cirrus

  3001 Special

  Cirrus

  4001 Special

  Cirrus

  6001 Special

  töölaius  (m) 3 4 6
  seemnekasti maht  ( l ) 2200 2200 3000
  jõuvajadus  alates  (hj) 120 150 200
  seemendid RoTeC või

  RoTeC+

  RoTeC või

  RoTeC+

  RoTeC või

  RoTeC+

  reavahe  (cm) 12,5 12,5 12,5
   töökiirus  (km/h) 12 - 20 12 - 20 12 - 20

   

  Cirrus Super Cirrus

  4001 Super

  Cirrus

  6001 Super

  töölaius  (m) 4 6
  seemnekasti maht  ( l ) 2200 3000
  jõuvajadus  alates  (hj) 150 200
  seemendid PacTeC PacTeC
  reavahe  (cm) 12,5 12,5
   töökiirus  (km/h) 12 - 20 12 - 20