Liigu edasi põhisisu juurde
KRONE BIG X 1180 liikurhekseldite lipulaev

Krone lipulaev – BiG X 1180 - laiendab Krone liikurhekseldite  BiG X seeriat, kuhu kuuluvad mudelid 680, 780 ja 880, andes tunnistust ettevõtte pikaajalisest juhtpositsioonist ka suuremahuliste liikurhekseldite  tootjana.

 

 

 

Lisavõimsust annab 24,24-liitrine, 850 kW (1165 hj) Liebherri V12 mootor. Seetõttu ei ole Krone Big X mitte üksnes maailma kõige võimsam liikurhekseldi , vaid selle mootoril on ka rida äärmiselt kasulikke omadusi. Näiteks on õli, filtrite ja klappide reguleerimise hooldusintervalle pikendatud 1000 töötunnini ning kõik seeria mudelid vastavad heitgaasistandardile V ja Tier 4f (seda üksnes selektiivset katalüütilist puhastamist (SCR) kasutades).

BiG X 1180 on saadaval ka kabiini kõrguse reguleerimise mehhanismiga. 

OptiMaxx 250: Kaldus hambad tekitavad nihkefekti 

Teine uuendus on muljur. Maisimuljuri OptiMaxx 250 CornConditioner hambad on 5° nurga all, mis tagavad veelgi suurema jõudluse. Kalle tekitab nihkefekti, kus hambad muljuvad materjali, mida töödeldakse seetõttu nii piki- kui ka külgsuunas. Uued, 250 mm läbimõõduga rullid on saadaval kas 105/123 või 123/144 hambalisena. 105/123 hambaga versioon sobib keskmisele ja pikale koristuslaiusele, 123/144 hammast sobivad lühemale ja keskmisele laiusele. Kiiruste erinevus on 30% või 40%, lisavõimalus 50%.

OptiMaxx 305: Turu suurima läbimõõduga rullid 

Võimsam mootor ja suurem töödeldava materjali läbilaskevõime nõuavad, et Krone lipulaeval BiG X 1180 oleksid suurema läbimõõduga muljumisrullid. Seetõttu on muljuri rullide läbimõõtu suurendatud 305 millimeetrini (OptiMaxx305) ning hambad on paigutatud viltuselt. Nende muudatuste tõttu tekib ainulaadne nihkefekt, mis suurendab hõõrdepinda ning joonkiirust. Sellisena on muljur OptiMaxx 305 erakordse sissevõtuvõime ja intensiivsusega, seda isegi suure koristuslaiuse korral. Mida suurem läbimõõt, seda rohkem on ka hambaid. Masina ostja saab valida kas 125/150 hambaga versiooni, mis sobib keskmisele ja pikale koristuslaiusele või 150/175 hambalise, mis sobib lühemale ja keskmisele laiusele. Spetsiaalsed rullid pöörlevad eri kiirusega, kiiruste erinevus on kas 30% või 40%, lisavõimalusena 50%. Muljuri uus disain on ka suurepärase juhitavusega, kuna korpus toetub massiivsetele laagritele, mida on lihtne hooldada. Laagrite, rullide ja rihmarataste vahetamine, et kiiruste vahe oleks 30% asemel 50%, sujub hõlpsasti. Tänu suurtele hooldusavadele on ka puhastamine lihtne. 
Veel üks praktiline omadus on laagrite sisetemperatuuri mõõtmine, mille tulemus kuvatakse ekraanile – oluline info, mis tagab usaldusväärse ja ohutu töö.
Veel ühe plussina kinnituvad mõlemad muljurid – nii OptiMaxx 250 kui ka OptiMaxx 305 – suurele vedruplokile, mistõttu need avaldavad söödale püsivalt suurt survet. Tulemuseks on terade ja kiudude intensiivne töötlemine kõigil koristuslaiustel.

Vastutera automaatne reguleerimine 

Valikulise võimalusena on mudelitel BiG X 680, 780, 880 ja 1180 vastutera reguleeritav, nii et kasutaja saab nupule vajutades vastutera kõigest paari sekundiga ümber positsioneerida. Muidugi saab seda välise juhtseadme abil teha ka manuaalselt.

EasyLoad: Krone automaatne täitesüsteem 

Kaamerapõhise 3D-pildianalüüsi ning EasyLoad-täitesüsteemiga liikurhekseldi  abil on selle kõrval liikuvate haagiste täitmine tõeliselt mugav. Süsteem kontrollib „väljalaadimislonti“ automaatselt (suunamisklapi avamine/sulgemine ning paremale/vasakule pööramine) ning võimaldab kasutajal valida mitme täitmisviisi vahel, nagu nt „eest tahapoole“. Samuti saab kasutaja programmeerida erinevaid täiteastmeid ning haagisesse jõudva materjali kukkumispunkti – suurepärane omadus, mis vähendab kasutaja muresid kõige kiiremal koristusajal. Kasutaja saab kõiki masina funktsioone mugavalt jälgida kabiinist. 
Tulevikus saab süsteemi abil juhtida ka hekseldi  järel liikuvate haagiste automaatset täitmist.

AgriNIR – veebipõhine niiskuse ja toitainesisalduse mõõtmine 

Valikuline veebipõhine andur AgriNIR annab täpseid andmeid saagi niiskuse ja toitainesisalduse kohta. Anduri on valmistanud Dynamica Generale, pika ajalooga tootja, kellel on selles valdkonnas suured kogemused. Andur annab saagi kohta järgmist teavet: kuivaine, tärklis, toorvalk, toortuhk, rasvasisaldus, happekiud (ADF) ning neutraalkiud (NDF). Andmed salvestatakse Krone terminali, iga põllu kohta eraldi ning neid saab kasutada erinevates tarkvarasüsteemides.