Liigu edasi põhisisu juurde
Vaalude kokku juhtimine muljurita niidukil
Krone EasyCut B 950 Collect liblikniiduk - vaalude kokku juhtimine muljurita niidukil

Krone EasyCut B 950 Collect on esimene liblikniiduki kombinatsioon, millel on vaalude kokku juhtimise võimalus, kuid millel pole muljureid. Ilma muljuriteta on masin kergem ning traktor vajab vähem võimsust ja seega ka vähem kütust. 

 

 

See seade on eriti sobiv tööks kallakul asuvatel põldudel või pehmel pinnasel, kuid ka tingimustes kus on palju kive. EasyCut B 950 Collecti töölaius on 9,45 m ning tigudega vaalude kokku juhtimisel on kaod viidud miinimumini. Olenevalt saagist ja koristustingimustest võib EasyCut B 950 Collect koristada kuni 14 ha tunnis. Vaalude kokkujuhtimise lahendus põhineb iseliikuva niiduki Big M tootmise pikaajalisel kogemusel.

Uuel liblikniidukil on veel muljetavaldavaid omadusi – juhtimismugavus, kuna kasutaja saab valida ühe kolmest vaalude jaotamise viisist: vaalud kas ühel või mõlemal küljel või rohumassi laialilaotamine. Kõik valikud saab aktiveerida traktoriistmelt ning sõidu pealt. Tugevad ristisuunalised teod on läbimõõduga 45 cm ning paigutatud lõikelati taha, mistõttu need viivad sööda ettevaatlikult masina keskele, tagades väga ühtlase vaalu. Tigusid käitab vastupidav nurk-ajam. Kombinatsiooni kõigil kolmel niidukil on end tõestanud ning täielikult eraldatud EasyCut'i lõikelatt, millel on kaitsesüsteemid Safecut ja SmartCut ning löögikaitse.

Suurepärane pinnasevormide järgimise süsteem koosneb vedrustusest DuoGrip, mis hoiab niiduki raskuskeset ning juhib seda kahe varda abil. Lisaks on kõigil niidukitel hüdrauliline vedrustus, mida saab reguleerida kabiinist ning mis tagab sujuva, pinnast paitava juhtimise.

Veel üks EasyCut B 950 Collect niiduki mugav standardomadus on sõltumatu tõstesüsteem, mis tõstab ja langetab iga niidukit eraldi – vajalik omadus kiiludel.