Liigu edasi põhisisu juurde

Propulse

 • Toime

  Propulse on ennetava ja raviva toimega süsteemne fungitsiid haigustõrjeks tali- ja suvirapsil, tali- ja suvirüpsil ning maisil.
  Laiendatud kasutusala väikese kasvupinnaga kultuuridele: põlduba ja põldhernes.

  Propulse on laia toimespektriga süsteemne fungitsiid rapsi, rüpsi ja maisi haiguste tõrjeks. Propulse sisaldab kahte toimeainet:
  - Fluopüraam on täiesti uus toimeaine püridüületüülamiidide keemilisest klassist. Fluopüraam on lokaalsüsteemsete ja translaminaarsete omadustega, tänu millele imendub kiiresti taimesse ja levib kõikidesse rohelistesse kudedesse kaitstes taime tõhusalt seenkahjustajate rünnaku eest. Pidurdab kiiresti juba lööbinud haiguse arengut, peatades seeneeoste
  idanemist, eostoru kasvu ja seeneniidistiku arengut.
  - Protiokonasool kuulub triasoliintioonide keemilisse gruppi. Protiokonasool on süsteemne toimeaine, mis mõjub haigustekitajale nii ennetavalt kui ravivalt.

  Propulse toimespekter on väga lai ning kultuuripõhine. Lisainformatsiooni vaata SIIT
                         - helelaiksuse leviku piiramine
                         - nisu kollase rooste
                         - nisu pruunrooste

  Kasutamine

  Pritsituna ennetavalt e profülaktiliselt, aitab Propulse tõhusalt ära hoida haiguse nähtavalt lööbimist taimele. Kui taim on juba tabandunud haigusest, toimib Propulse ravivalt, peatades juba nakkunud haiguse edasiarenemist ja takistades selle levikut taimes.

  ____________________________________________________________________________________________________________________________

  Põllumajanduskultuur                       Kulunorm                Pritsimisaeg

  Mais                                                0,8 - 1,0 l/ha               Kõrsumise algusest kuni õitsemise lõpuni (BBCH 30-69)

  Põldhernes, põlduba                       0,8 - 1,0 l/ha              Varre pikkuskasvust kuni õitsemise lõpuni (BBCH 30-69)

  Suvi- ja taliraps                               0,8 - 1,0 l/ha               Õieraagude on pikenemisest kuni õitsemise lõpuni (BBCH 57-69)

  ____________________________________________________________________________________________________________________________

  Tähelepanu! Propulse kasutamise aeg tali- ja suvirapsil sõltub tõrjutavast haigusest. Lisainformatsiooni vaata etiketilt.

  Paagisegu valmistamine:

  Propulset võib kasutada pritseprogrammides teiste fungitsiidide, herbitsiidide, insektitsiididega, kasvuregulaatorite ja vedelväetistega. Järgige segamise soovitusi preparaatide etikettidel. Kui segupartneri etikett ei ütle teisiti, soovitame valada Propulse pritsimislahusesse viimasena. Kultuurile on ohutum, kui paagisegus ei ole korraga rohkem kui kaks preparaati. Kui pritsimislahusesse valatakse üle kahe erineva preparaadi, suureneb fütotoksilisuse oht taimedele (lehtede põletused).

  Soovitatav vee hulk 200-400 l/ha
  Tootja                        Bayer CropScience AG
  Pakend                      5 l
  Toimeaine                 fluopüraam 125 g/l, protiokonasool 125 g/l

  Vaata lisainfot Etiketilt