Liigu edasi põhisisu juurde

Sügavkobesti Centaur

 • Uute 3-D piidega Centaur on sügavkobesti, mis sobib töötamiseks kõikides tingimustes alates pinnapealsest kuni sügava mullaharimiseni. Spetsiaalkinnitus võimaldab piidele kolmesuunalist kivikaitset. Kolme või neljarealine piideväli kindlustab terves ulatuses pinna kobestamise ja intensiivse läbisegamise. Suur raamikõrgus ja piide optimaalne järjestus võimaldavad materjali takistuseta läbivoolu.

  Erinevatest mullaharimistingimustest lähtudes toodetakse uusi Centaur kobesteid kahes variandis:

  Centaur Special
  3 rida piisid, 1 rida kettaid.

  Centaur Super
  4 rida piisid, 2 rida kettaid.

  Mõlemad tooted on saadaval laiustes 3, 4 ja 5 meetrit, eritellimusel tehakse ka 6 ja 7 meetrist masinat. Kiireks transpordiasendisse seadmiseks on 5 meetrise töölaiusega Centaur hüdrauliliselt kokkuklapitav, 3 ja 4 meetrised on aga ehitatud jäigale raamile.

 • Centaur Special - kompaktne ja mitmekülgne kobestaja.

  Vaheliti asetusega 3 rida piisid, joonevahe 250 mm, üks rida järeljooksukettaid. Töösügavuse hoidmise, järeltihendamise ja transportveermiku ülesanded võtab enda kanda kiilringrataste üksus. Centaur Speciali saab lisana varustada ka eesasetsevate tugiratastega.

  Soovituslik kasutusspekter:
  • väike kuni keskmine saagikus
  • põhk koristatakse põllult
  • põimitud põlluharimine
  • külv toimub enamasti aktiivseadmetega
  • hea mullastruktuur ja lai kultuuride vahelduvus    
    
  Centaur Super - pearõhk minimeeritud mullaharimisele

  Vaheliti asetusega 4 rida piisid, joonevahe 200 mm, kaks rida kobestuskettaid. Kiilringrattad tihendavad jälje, hoiavad töösügavust ja on ka transportveermikuks. Lisavarustuses on ka esimesed tugirattad.

  Soovituslik kasutusspekter:
  • kõrge saagikusega piirkonnad
  • põhk jääb põllule
  • konservatiivne või kombineeritud maaharimine
  • kasutatakse passiivkülvikombinatsiooni või soolokülvikut
  • piiratud kultuuride vahelduvus, kokkusurutud ajagraafik
    
  Intensiivne segamine

  Nii kahel real asetsevad Centaur Supperi, kui ka ühel real asuvad Centaur Speciali kettad kobestavad  ja segavad maapinda. Põhu sissesegamise osakaal suureneb sellega märgatavalt. Raskematel muldadel toimivad kettad ka suuremate mullatükkide purustajatena.

  Sihipärane lõpetamine

  Tagaasetsev kiilringvalts tihendab pinnase suunatult. See tagab kapillaarvee hea liikuvuse. Mulla pealispinna struktuur säilib, sademed saavad imbuda maapinda ja tagatud on eeldused põhu kõdunemiseks.

  Transport

  Ühelt põllult teisele sõiduks pakitakse 4 ja 5-meetrised Centaurid hüdrauliliselt kokku, mille tulemusena jääb transportlaiuseks alla 3 m. Lubatud transportkiirus on kuni 40 km/h ja seda õhkpidurite olemasolul.

   

 • Piiotsad Vario-Clip

  Erinevatest tööülesannetest tingitud piiotsavahetuse lihtsustamiseks on AMAZONE insenerid leiutanud kiirvahetussüsteemi Vario-Clip. Piiotste vahetamiseks pole enam vaja polte-mutreid keerata, äravõtt ja külgepanek käivad haamrilöögiga. Vanalt piisüsteemilt uuele Vario-Clip süsteemile üleminek on võimalik kõigi Centaur tüüpi sügavkobestite puhul, kõigil töölaiustel.

  Vaid nii sügavalt kui hetkel vajalik

  Töö käigus hüdrauliliselt muudetava sügavusega AMAZONE Centauri piideväli võimaldab hetkeolukorrast lähtuvalt töösügavustega varieerida, andes võimaluse ka kütuse säästmiseks.

  Piikobesti

  Lisana on võimalus kiilringvaltsi järele paigutada ka piikobesti.