Liigu edasi põhisisu juurde

Mullafrees KE

 • Mullafrees KE on mõeldud künnijärgseks kasutamiseks või minimeeritud mullaharimise korral peale kobestamist. Tänu tugevale topeltraamile, tänu sellele et võll ja piikandur on üks tervik ja vetruvale piidekinnitusele on seade äärmiselt vastupidav. Suur raamikõrgus, siledad aluspinnad ja pikad piid võimaldavad jagu saada ka väga suurtest põhukogustest või mullakuhilatest ilma et seade ummistuks.

  Mullafrees KE on saadaval kahes versioonis:
  Traktoritele võimsusega kuni 140 hj on ideaalne KE Special, olles samaaegselt nii stabiilne kui kerge. Toodetakse 2,5 ja 3 meetrist seadet kusjuures 3 m laiune KE Special kaalub vaid 850 kg.
  Traktoritele võimsusega kuni 170 hj on sobilik KE–170, võimaldades luua teraviljakülvikuga kombineerituna tegusa külvikombinatsiooni. Seade on saadaval töölaiustes 3 ja 4 meetrit.

  Mullafrees KE-170 on õige seade kaasaja nõudlikule maaharijale, olles kohandatud taluma kõrgeid püsikoormusi. AMAZONE mullafreesid on loodud sobima AMAZONE külviseadmetega. Ühe tootja seadmetest koostatud külvikombinatsioon tagab töös suurima täpsuse.

 • Ajam „e-box“

  Uue ajami „e-box“ eripära on selles, et väiksema detailide arvuga on saavutatud parem (suurem) tulemus. Jõuvõtuvõllilt tulev käivitusjõud viiakse vaid ühe ümbersuunamisega tööorganeid käivitavate hammasratasteni. Võrreldes tavaajamiga läheb kaotsi tuntavalt vähem energiat. Piide pöörlemiskiiruse muutmiseks vahetatakse omavahel kaldhammasrataste paar. Koos traktori jõuvõtuvõlli pöörete valiku muutmisega on leitav kuni 6 erinevat piide töökiirust. Nii saavutatakse kiire ja paindlik mullaoludega kohandumine. Sobiva pööretevaliku leidmisega säästame mulda ja ei raiska raha. Kütusekulu ja piide kulumine vähenevad.

  Kindel tööüksus

  Piihoidja koos teda käivitava võlliga on sepistatud ühes tükis. Käivitusvõllide koonusrull-laagrid on viidud teineteisest võimalikult kaugele. Võllide alumised, välissuunalised tihendid on valitud maksimaalse toimega paketina ja ülima elueaga. Lisaks kaitseb ajamit spetsiaalne labürinttihend, mis hoiab ära taimekiudude sissetungi.

  Kiire piivahetus

  Piid lükatakse piikandjate pesadesse ja lukustatakse tifti ja klappsplindi abil. Lihtsamalt ja kiiremini ei ole enam võimalik. Pole kinnituspolte ja nende tülikat monteerimist ja järelpingutamist. Selline piide kinnitus on AMAZONE freeside suureks eeliseks. Karastatud, 18 mm paksusest eriterasest piid on stabiilsed ja vähekuluvad.

  Kivikaitse

  Piide vetruv kinnitus võimaldab piidel kividega kokkupõrkel kõrvale põigata. Piid on kinnitatud tihedalt piihoidjasse, mille avaus välisserva suunas avardub andes võimaluse pii horisontaalsel osal väändumiseks. Kivi tabanud piil on võimalus taganedes otsest lööki summutada.

  Et raam ei segaks!

  Tõsiasi , et piihoidjatest raami põhjani on veel hulk maad lubab freesi edukalt kasutada ka tugevasti kulunud piide korral. Ka suured ebatasasused või põhukogused ei vii veel freesi ette valli moodustumiseni. Ringikujuline piikandja välistab kivide vahelekiilumise ohu.

  Stabiilne raam

  Mullafreesi alusraam on valmistatud 8 mm paksusest materjalist, kahekordse vannprofiili ja sissekeevitatud laagrihülssidega. Raam tervikuna on vastupidav nii väändele kui läbipaindele ja loodud kandma raskeid valtse ning teraviljakülvikut.

  Tasanduspalk

  Tasanduspalk silub mullavoolu pöörlevate piide ja valtsi vahel, ning surub ühtlasi ka kivid maasse. Reguleerimiskruvide abil seatakse paika palgi töökõrgus, mis tagab järeljooksvale valtsile ühtlase pinna.

  Sügavuse reguleerimine

  Pööratava ekstsenterpoldi abil on loodud võimalus freesi töösügavuse 16-astmeliseks reguleerimiseks. Töö ajal toetub kandeõlg altpoolt ekstsenterpoldile, üles tõstes toetub aga freesi vannile. Nii saab frees kividest üle hüpata ilma et valtsi ja külvikut oleks vaja tõsta. Nii hoitakse piisid ja ülekannet.

  Külgpiirajad

  Mullafrees KE on varustatud vetruvate külgplaatidega, mis kivile sattudes üles pöörduvad. Plaadi pikk kandeõlg ja kindlad vedrud teevad freesi KE kasutatavaks ka rasketel, kivistel põldudel. Külgplaadid ei lase välimistel piidel mullavalle tekitada.

   

 • Stabiilsed valtsid

  Erinevatest mullastikutingimustest lähtuvalt pakub AMAZONE freesi järele tugivaltsi, hammasvaltsi või kiilringvaltsi ja loomulikult erinevatele töölaiustele.

  Tugivalts

  • SW: läbimõõt 420 mm, töölaiustega 2,5 ja 3m.
  • SW: läbimõõt 520 mm, töölaiustega 3,0  3,5 ja 4,0m.

  Hammasvalts

  • PW: läbimõõt 420mm, töölaius 2,5 ja 3,0m
  • PW: läbimõõt 500mm, töölaius 2,5  3,0  4,0m
  • PW: läbimõõt 600mm, töölaius 3,0 ja 4,0m

  Kiilringvalts 

  • KW: läbimõõt 520mm, töölaius 3,0m
  • KW: läbimõõt 580mm, laius 2,5  3,0  3,5  4,5m
  Läbiv jõuvõtuvõll

  Väljuva jõuvõtuvõlliga varustatud freesiajam võimaldab käivitada lisaks freesile ka mõne lisaseadme, näiteks pneumaatilise teraviljakülviku. Freesil KE-Special on läbiv jõuvõtuvõll juba seeriavarustuses.

  Jäljekobesti

  Traktori sõkkumisjälge aitab kobestada jäljekobesti. Freesi töösügavuse saab viia võimalikult väikeseks, hektarijõudlus tõuseb ja kütust hoitakse kokku. Jäljekobesti on varustatud hooldusvaba, vedrupõhise kivikaitsesüsteemiga.

  Tõsteraam

  AMAZONE tõsteraami „Huckepack“ abil saab tõstejõuvajadust 25% võrra vähendada. Põllu servas tagasipööret tehes tõstetakse frees vaid napilt maapinnast välja, et jõuvõtuvõlli poleks vaja välja lülitada. Külvik tõuseb tõsteraami abil freesi kohale, traktorile hulga lähemale. Sama skeem toimib ka transportasendis – raskuskese nihkub traktorile lähemale, külviüksus on lühem ja parema manööverdusvõimega ning võimeline kiiremini liikuma.