Liigu edasi põhisisu juurde

Profihopper

 • Amazone iseliikuva niiduk/õhustaja tööorganiks on 1,25 meetrise töölaiusega täppislõikerootor. Tänu erilisele korje- ja tihendus süsteemile töötab Profihopper kõikides tingimustes ja tekitab väga vähe tolmu. Profihopperiga saab tööd alustada ka vesistes tingimustes, teised niidukid seda ei võimalda. Niidetud massi tihendamisega saab koguri 700 liitrilist mahutavust tõsta 1000 liitrini.

  Tänu suurele niidujõudlusele ja hüdraulilisele kõrglaadimisele (tühjendamine otse veoauto kasti või konteinerisse) on võimalik haljasalade hoolduskulusid oluliselt vähendada. Hüdrostaatiline ülekanne annab Profihopperile ülihea manööverdusvõime.

  Parklate, haljasalade, spordi- ja mänguväljakute hoolduse kõrval võimaldab Profihopperi praktiline ehitus ja hea maastikuga toimetulek seadme kasutust ka harva hooldatavatel aladel, kus taimkatte kasvukõrgus võib ulatuda kuni 50 sentimeetrini.

 • Niitmine

  Profihopper töötab peaaegu iga ilmaga ja kogu vegetatsiooniperioodi vältel. Laialdast tunnustust leidnud AMAZONE niidu-ja multšimissüsteem on hästihooldatud haljasalade garantii. Töödega saab alustada juba varavalges, siis kui rohi on alles kastemärg. Profihopperi töötulemusi ei mõjuta ka niidetava ala seisukord - olgu rohi kõrge, tihedaks kasvanud või märg, tulemus on ikka esmaklassiline.

  Õhustamine

  Suurepäraselt sobib seade ka muruväljakute õhustamiseks. Kiirelt ja tööriistu kasutamata paigaldatavad õhustamisterad lõikavad rohukamara läbi ja aitavad nii valgusel, niiskusel kui hapnikul edasi pääseda. Sama tööprotsessi käigus kammitakse välja ja korjatakse kokku sammal ning valtsitakse maapind üle. Õhustamisega paraneb mulla valguse-, õhu-, vee ja toiteainete vahetus, mis omakorda aitab mullastruktuuri tervendada.

  Kokkukorjamine

  Tänu lausa eeskujulikule imemisvõimele toimetatakse kogumiskasti kogu materjal mis terade ette jääb, olgu selleks siis lehed, kastanid, tõrud, plekkpurgid, paber või muu praht ja seda muidugi peenestatud kujul. Sageli juhtub, et kevadeti leidub parkides ja haljasaladel sügisesi lehti ja muru tärkab vaevaliselt. Murukasvu optimeerimiseks saab juurdelisatud õhustamisterasid kasutades korraga korjata üles lehed ja õhustada murukamara. Profihopperit on paslik kasutada ka hobusekoplite hooldamisel, kus masin samaaegselt niitmisega ka sõnnikukuhilad puhtalt üles korjab.

  Valtsimine

  Ilusa ja hooldatud muru jaoks ideaalne täiendus on niitmisele vahetult järgnev valtsimine (rullimine).

  Tihendamine

  Profihopper on varustatud nn. compactor süsteemiga, mis võimaldab 730 liitrisesse mahutisse koguda üle 1000 liitri niitmisel tekkivat materjali. Sellega väheneb mahuti tühjenduskordade arv ja võit ajas on märkimisväärne. Koguri sisu saab tühjendada ka suurtesse 1000 liitristesse kottidesse, Big-Bag`idesse, mis hiljem veoautoga kokku korjatakse. Nii kulgeb niitmis- või koristusprotsess palju kiiremini ja tühisõite on vähem.

  Tühjendamine veoauto kasti

  Kogumiskorvi uus kuju võimaldab seda tühjendada autole või konteinerisse üle 2,1 meetri kõrguse serva. Tahapoole nihutatud kaldepunkt võimaldab laadimist ka kõrgetele transportveokitele. Tühjendamisele kuluvat aega suudeti vähendada 50%.

  Terade vahetus

  Eriterasest valmistatud noad kuluvad vähe ja on pikaealised. Nugadesüsteem on võõrkehade suhtes vähetundlik, kõik terad on üksikriputusega.

  Ohutus, puhastamine ja hooldus

  Tänu masina kõikide komponentide lihtsale juurdepääsetavusele saab võimalikud tõrked kiirelt ja hinnasõbralikult kõrvaldada. Puhastus ning hooldustööd on samuti kiirelt ja lihtsalt teostatavad.

 • AMAZONE Path Control

  Tegemist on lisaseadmega, mis aitab otsesõidul või nõlval liikudes sirget kurssi hoida, ehk siis keerukates oludes kiiremini töötada. Sisse lülitatuna katkestab seade sõidumooduli töö, aga säilitab 0 raadiusega manööverdamise ning aitab hoida soovitud sõidusuunda külgkoormuse korral.

  AMAZONE Cooling System

  Mootori optimaalse jahutuse tagamiseks puhutakse õhuvõturest regulaarselt ja automaatselt puhtaks.