Liigu edasi põhisisu juurde

Rippesprits UF

 • AMAZONE taimekaitseseadmed pakuvad maksimumi sellest, mida tänapäevane pritsimistehnika võimaldab: usaldusväärsust, stabiilsust ja lihtsat käsitlemist. Rippespritsid on saadaval nelja erineva paagimahuga. UF 901 mahutavusega üle 1050 liitri, UF 1201 mahutavusega üle 1350 liitri, UF 1501 mahuga 1720 liitrit ja UF 1801 mahuga 1980 liitrit. Kaks suuremat mudelit ühendavad endas nii rippes kui järelveetavate pritside eelised. Hea manööverdusvõime ja käsitsuslihtsus on ühendatud kõrge hektarivõimsusega.

  Kõigil AMAZONE UF-pritsidel on sihvakad püstised paagid, mille raskuskese on viidud traktorile võimalikult lähedale. Sõltuvalt tüübist on nad varustatud kas Q-plus-poomiga töölaiustele 12 kuni 18 meetrit või siis Super-S-poomiga töölaiustele 15 kuni 28 meetrit. Tänu erilisele profiilehitusele on AMAZONE poomid ülistabiilsed ja kerged, võimaldades kasutada väiksemaid traktoreid. Super-S-poomiga pritsil on töölaiusest sõltumatult transportlaiuseks vaid 2,4 meetrit, mis võimaldab probleemideta maanteel liigelda.

 • Ühendamine

  Prits on väheste töövõtetega kiirelt ja kindlalt traktoriga ühendatav. Pritsi ja traktori vahele jääb piisavalt ruumi ja see lihtsustab ühendamist.

  Pumbad

  Kolb-membraan-pumbad ei karda tühjalt töötamist ega ole tundlikud vedelväetiste suhtes. Pumpadel on hea imemisvõime ja nad suudavad säilitada rahuliku töö ka suure surve all. Saadaval on pumbad tootlikkusega 115, 160, 210 ja 250 liitrit minutis. Pumba korrasoleku paremaks jälgimiseks on õlitaseme tasakaalustus toodud juhi nähtavusulatusse.

  Kindel ja kiire täitmine

  Pritsi täitmine toimub 2“- imemisvoolikuga. Vedeliku juhtimine on korraldatud nii, et sisestuskanalis kasutatakse imemise ajal alati puhast vett! Juhul kui täitmiseks tahetakse kasutada survevoolikut, tuleb tellida vastav ühendus. Üle sellise ühenduse saab samaaegselt täita ka puhta vee mahutit.

  Tasemenäidik Paagi täitetaset saab jälgida nii osutiga skaalalt kui lugeda elektroonilise näiduna juhtterminali AMATRON+ või AMASPRAY+ ekraanilt.
  Juhtimiskeskus

  Rippespritsi UF kõik juhtelemendid on paigutatud masina vasakule- ehk juhiküljele. Loogilise paigutusega kraanid ja kraaniasendite hea märgistus teevad eksimused vähetõenäoliseks.

  Sissesegamisanum

  Juhtimiskeskuse vahetus läheduses asuv 60 liitrine sissesegamisnõu on lihtsalt käsitletav. Pulbrilised preparaadid ja suuremad kogused lämmastikku lahustatakse ringkontuuri ja lisapihustite abil kiirelt ja kindlalt ning lisatakse Power-injektorit kasutades  pritsimislahusele. Kolm lisadüüsi tagavad efektiivse ja pritsmevaba loputuse. Vee juurdevool ja imemine on astmevabalt reguleeritavad.

  Kanistripesu

  Pritsimislahuse kanistrite hõlpsamaks pesemiseks ja jääkkoguste võimalikult efektiivsemaks ärakasutamiseks on kanistreid võimalik loputada pesupihusti abil. Selle pöörleva pihustiga saab ka sissesegamisanuma seestpoolt üle loputada, selleks tuleb vajutada suletud anuma kaanele.

  Astmevaba segamine

  Segaja intensiivsust on võimalik astmevabalt muuta, et vältida pritsimislahuse vahuleminekut või ülearuse jääkkoguse teket.

  Isepuhastuv survefilter

  Isepuhastuv survefilter kuulub pritsi põhivarustusse. Segamissüsteemi kraani abil saab survefiltri tühjendada ja filtrit kontrollida nii, et pritsimislahust välja ei tule ja seda ka täis paagi korral.

  Puhtaveepaak

  120-liitrine (mudelid 901/1201) või 180-liitrine (mudelid 1501/1801) puhtaveemahuti asub pritsimislahuse paagi all. Paaki täidetakse paremal küljel, madalal kõrgusel asuva täiteava kaudu. Soovikorral saab puhtaveepaaki täita ka pritsi vasakult küljelt spetsiaalse täiteühenduse abil.

    Paagi sisepesu

  Pritsi põhivarustuse hulka kuulub ka ühe pöördpihustiga paagi sisepesusüsteem, mis tagab paagi  efektiivse ja kiire puhastamise. Paagi siledate seinte, kumerate nurkade ja vaheseinteta konstruktsioon võimaldab tulemuslikku pesu ja lihtsat kontrollimist.

  Ehita poomi nagu lennukit !

  AMAZONE-poomid on tänu oma spetsiaalsele profiilülesehitusele äärmiselt kerged ja vastupidavad. Poomilaiused 15 kuni 28 meetrit annavad optimaalse valikuvõimaluse. Kõrge kvaliteet tagab ka eriti suure koormuse juures pika eluea.

  Üks liigend mis kestab!  AMAZONE poomiliigendil ei ole tehnilist lõtku.
  Q-plus-poom 

  Hüdrauliline klappimine toimub võimsa hüdrosilindri abil. Põhivarustuses on hüdrauliline kõrgusereguleerimine, kolmekordne löögileevendus ja ühepoolne kokkuklappimine kas vasakult või paremalt. Vajaliku stabiilsuse tagavad 80 mm laiusega profiilid. Q-plus- poomi saab poolel kõrgusel lahti klappida. Kinniklappimine toimub igal kõrgusel. Poomi lukustus ja sellest vabastamine toimuvad automaatselt. Q-plus-poomi on võimalik saada ka käsitsi klapitavana, sel puhul kasutatakse tugevaid surve- ja tõmbevedrusid ilma lukustiteta.

  Super-S-poom

  Super-S-poom pakitakse tugevate hüdrosilindritega täisautomaatselt kokku või lahti. Pritsid UF 901 ja UF 1201 on võimalik varustada kuni 24-meetri laiuse poomiga. Suuremad pritsid UF 1501 ja UF 1801 aga kuni 28-meetrise poomiga. Transportasendis asub poom seadme taga ülikompaktselt, transportlaius vaid 2,4 m. Transportkõrgus keskmise traktori puhul on ligikaudu 2,9 meetrit. Super-S-poom on tänu mitmekordselt kanditud, 140 mm laiuste profiilidega ülesehitusele ülistabiilne. Tänu kolmekordselt lööke summutavale riputusele, hüdraulilisele kõrguse seadmisele ja elastsetele julgestusjalastele juhitakse Super-S-poom kindlalt ja turvaliselt soovitud kõrgusel üle töödeldava pinna.

  Ühe- ja kolmekordne pihustite kinnituskorpus

  Tuulekindlad injektor-pihustid võimaldavad taimekaitsevahendeid pritsida äärmiselt suure täpsusega. Pihustid on universaalsed, sobides kõikidele kultuuridele ja kõikidel tingimustel. Tulenevalt pritsimise suuretilgalisusest on neid pihusteid võimalik kasutada ka suuremate tuulekiiruste korral. Kolmekordsed kinnituskorpused sobivad tihedama pihustivahetuse korral. AMAZONE pakub põllumeestele laia valikut erinevaid pihusteid sellistelt tootjatelt nagu Lechler, Agrotop ja Teejet.

  Kompaktne ja turvaline

  Lausa eeskujulik ülevaatlikkus tänavasõidul. Sealt kust mahub traktor läbi, mahub läbi ka prits koos poomiga. Ei ühtki väljaulatuvat detaili, nii välditakse poomikahjustusi. Tänu traktorilähedasele riputusele on esirataste alakoormatus väiksem kui kaalult sarnase adra korral.   

   

 • Hüdrauliline kalde reguleerimine

  Järskudel kallakutel ja suurtel töölaiustel on mõttekas kasutada elektrilist, nullasendiga kalde reguleerimist. Täpne ja kiire poomi kalde muutmine oleks võimalik juhtseadme AMASPRAY+ või AMATRON+ abiga.

  Surve-ringvoolu-süsteem (DUS)

  Tööd alustades täidetakse kogu süsteem (ka poomi voolikud) madalal survel, vastupidises suunas. Pritsimisvoolikud on seega alati täidetud ja koheselt kasutatavad. Pritsimise alustamisel puuduvad ooteajad. Iga poomiosa eraldi väljalülitamisel, põllu otstes ümberpööramisel ja transpordi ajal toimub pidev pritsimislahuse tsirkulatsioon. See toimib üle AMAZONE-survejuhtimissüsteemi. Pritsimislahuse kontsentratsioon jääb alati kuni pihustiteni ühtlaseks, pritsimise alustamine peale

  Pihustite kaitseks

  Kaitsetorud, mis paigaldatakse kas kogu poomilaiuse ulatuses või välimistele poomiosadele, pakuvad muidu väljaulatuvatele düüsidele lisakaitset.

  Distance-Control

  Poomil paiknevate erinevate andurite ja juhtterminali AMATRON+ vahendusel võimaldab Distance-Control teostada automaatset kõrguse- ja kaldenurga reguleerimist. Nii juhitakse poom paralleelselt üle töödeldava pinna.

  Comfort pakett

  Huvitava lisana pakub AMAZONE Comfort paketti, mis seadme kasutamise tervikuna veelgi mugavamaks teeb. Tähtsamad pritsimislahuse ringlussüsteemi funktsioonid (täitmine, segamine, pesemine) toimivad juhtterminali AMATRON+ vahendusel  kaugjuhitavalt. Suurim tulu kasutaja jaoks on kiirem ja puhtam pesuprotsessi kulgemine. Pesuprotsessi käivitamiseks pole vaja kabiinist väljuda ja kraane keerata. Comfort pakett reguleerib ka segamisintensiivsust ja imemisvoolikuga paaki täites lõpetab automaatselt täitmise kui etteantud tase on saavutatud. Hoolimata kõrgest automatiseeritusest on võimalik kõiki funktsioone ka käsitsi lülitada. Seade ei ole elektroonikast ülekoormatud ja jääb vägagi ülevaatlikuks.

  AMATRON+

  Juhtimisterminal AMATRON+ võimaldab etteantud pritsimisnormi automaatselt juhtida. Vajalikud kogusemuutused on võimalik teha etteantud  %-astmetena kiirelt ja täpselt. Kõik armatuuri ja poomi funktsioonid on nupulevajutuse kaugusel.

  Tavafunktsioonid:

  -  täis- ja osalaiuste lülitused

  -  kuni 9 osalaiust

  -  digitaalne survenäidik

  -  digitaalne täituvuse näidik

  -  poomi asendi ja lukustuse näit

  -  kuni 20 töökäsu salvestus

  -  liides GPS-süsteemide ja dokumenteerimise jaoks

  Lisafunktsioonid:

  -  vahumarkeering

  -    lisapihustite lülitused

  -    eelvalikuga ühepoolne poomi klappimine

  -    Profi klappimine

  -    Distance Control – poomi kõrguse automaatjuhtimine

  Üks kõigi jaoks: juhtterminal AMATRON+ on universaalne seade ja kasutatav pritside kõrval ka AMAZONE väetisekülvikute ning teraviljakülvikute juhtimisel, hõlbustades tunduvalt nende seadmete kasutamist.
  Joystik

  Eriti mugav on pritsi juhtimine multifunktsionaalse käepideme ehk Joystikuga. Tänu kallutatavale lülitile on võimalik kasutada kaheksat erinevat klahvi kolmel erineval tasandil. Juhtterminalile AMATRON+ jääb vaid kontrolli ja sisestusfunktsioon.

  AMACLICK

  Erikultuurides on sageli vaja üksikuid poomiosi korduvalt eraldi sisse ja välja lülitada. AMACLICK on välja töötatud just sellisteks juhtudeks, kasutada saab nii koos juhtimiskäepidemega kui ka ainult koos AMATRON+-ga.

  AMASPRAY+

  AMAZONE juhtterminal AMASPRAY+ on lihtne ja mitmekülgne pritsimise hõlbustamiseks mõeldud juhtseade. Samal ajal kui kompuuter kontrollib ja juhib liikumiskiirusest sõltuvalt doseerimissüsteemi, võib kasutaja keskenduda traktori juhtimisele.

  Tavafunktsioonid:

  -         üheotstarbeline, kontrastne displei

  -         täis- ja osalaiuste lülitused

  -         kuni 7 osalaiust

  -         digitaalne survenäidik

  -         digitaalne täituvuse näidik

  -         poomi asendi ja lukustuse näitamine

  -         hektarinäit (päeva- ja kogunäit)

  -         koguse muutmise klahv, +/- 10%

  Lisafunktsioonid

  -         eelvalikuga ühepoolne poomiklappimine

  -          lisapihustite lülitused (alternatiiv eelvalikuga klappimisele)

  -          klappimine ja poomi kallutamine (ühe elektrilise lisalülituse abil)
  AMASET+

  Lülituspult AMASET+ on lihtsaim juhtseade pritsi loodushoidlikumaks kasutamiseks. Kõik vajalikud funktsioonid on elektriliselt kaugjuhitavad. Pritsi tööd juhitakse kabiinist ja traktori ühe käigu piires jääb etteantud pritsimiskogus muutumatuks.

  Tavafunktsioonid:

  -         digitaalne rõhunäidik

  -         täis- ja osalaiuste lülitused

  -         kuni 7 osalaiust

  -         elektriline survemuutmine

  -         poomiasendi ja lukustamise näitamine

  Lisafunktsioonid:

  -         eelvalikuga ühepoolne poomiklappimine

  -         lisapihustite lülitused (alternatiiv eelvalikuga klappimisele)

  -         klappimine ja poomikallutamine (ühe elektrilise lisalülituse abil)

  Automaatsed lülitused GPS-Switch`i abiga

  Uus GPS-toega juhtimiskeskus võimaldab teha asenditäpseid masinalülitusi põllu otstes ja ebakorrapärase kujuga lõikudel. Seejuures arvestatakse masina töölaiuse ja poomilülituste arvuga. Alustuseks tuleb põld ühekordselt piiritleda ehk serva mööda läbi sõita, nii määratakse põllu piirid, edaspidi toimuvad lülitused automaatselt. Süsteem töötab tehnoradadest sõltumatult ja on võimeline arvestama ääre- ja piirialadega. Automaatselt toimuvad lülitused vähendavad märgatavalt juhi koormust ja parandavad töö kvaliteeti. Süsteem annab tuntavat efekti suurtel töölaiustel ja keeruka kujuga põldude korral. GPS-Switch on tänu CANBus ülesehitusele ühildatav kõigi seadmetega mille juhtterminaliks on AMATRON+.

  Esipaak ja ringvoolu juhtimine

  Esipaagi FT 1001 lisamisega saab rippespritsi kogumahtu suurendada kuni 2800 liitrini (UF 1801 + FT 1001). Tänu elektroonsele täituvuse ja ringvoolu juhtimisele (Flow-Control) ühildub esipaak pritsiga 100%-liselt. Süsteemi tehniliseks aluseks on mõlemas paagis asuvad täituvuse andurid. Flow-Control elektroonika tagab pritsimislahuse homogeense segunemise mõlemas paagis olenemata sellest kas pritsi parasjagu täidetakse, ollakse täidetud pritsiga teel põllule või toimub pritsimine. Samuti on elektroonselt tagatud intelligentne tasakaal optimaalse, vähest vahtu tekitava segamisvõimsuse ja efektiivse pumpamisvõimsuse vahel. Suuremahuliste rippes pritside juures on frontaalpaagi kasutamine eriti otstarbekas tehniline lahendus. Manööverdusvõime väikestel põldudel jääb optimaalseks ja kallakutel on stabiilsus tagatud.

  Tulevikku suunatud tehnika

  Juhtimisterminal AMATRON+ on varustatud liidesega RS 232, mis võimaldab pritsi ühildada erinevate GPS terminalidega ja kasutada YARA-andureid.

  Vedelväetamine

  Suuretilgaliseks vedelväetamiseks pakub AMAZONE mitme-augu-pihusteid. Riskivabaks hilisemaks väetamiseks on saadaval voolikvarustus. Alumiiniumprofiilide abil on ümberkomplekteerimine lihtne ja kiirelt teostatav. V2A-raskused aitavad tagada voolikute õiget asendit taimestikus.

  Välipesuseade

  Pesupüstoliga välipesuseadme abil on võimalik prits koheselt peale kasutamist otse põllul puhtaks pesta. Voolikutrummel koos 20 meetrise voolikuga võimaldab väikese veekuluga efektiivset puhastamist, töösurve on 10 atm.

  Veererullikud

  Kuullaagritel veererullikute abiga on võimalik traktorilt mahavõetud pritsi lihtsalt teisaldada ja hallis või hoovil ümber paigutada.

  Kiirliiteühendused

  Soovi korral saate pritsi varustada kiirliitesüsteemi ja Tele-Space kardaaniga, mis võimaldavad pritsi traktoriga ühendamist lihtsustada ja veelgi kiiremaks muuta. Et vältida vahetusse sattumist, on kõik kaablid ja voolikud on loogiliselt järjestatud ning markeeritud.

  Tuled

  Tuledekombinatsioon koos hoiatustahvlitega nii paremal kui vasakul poolel, numbrimärgialus ja eesmised gabariidituled tagavad kõrgeima ohutuse tänavasõidul.

   

 • põhimasin

  poom

  pump

  armatuur

  juhtterminal
  UF 901

  12 m  Q-plus

  115  l/min

  NG 5-kordne

  AMASET+
  UF 901

  15 m  Q-plus

  160  l/min

  TG 5-kordne

  AMASPRAY+
  UF1201

  18 m Super-S

  160  l/min

  NG 5-kordne

  AMASET+
  UF 1201

  21 m  Super-S

  210  l/min

  TG 7-kordne

  AMATRON+
  mahutavus (liitrit) 1050 1050 1350 1350
  tühikaal (kg) 660 680 925 1040
  pikkus (m) 1,55 1,55 1,60 1,60
  kõrgus (m) 2,46 2,46 2,90 2,90
  transportlaius (m) 2,65 3,00 2,40 2,40
  kõrguse reg. (m) 0,50 – 2,10 0,50 – 2,10 0,50 – 2,20 0,50 – 2,20
  põhimasin

  poom

  pump

  armatuur

  juhtterminal
  UF 1501

  21 m  Super-S

  210  l/min

  TG 5-kordne

  AMASPRAY+
  UF1501

  24 m  Super-S

  250  l/min

  TG 7-kordne

  AMATRON+
  UF 1801

  24 m  Super-S

  250  l/min

  TG 7-kordne

  AMASPRAY+
  UF 1801

  28 m  Super-S

  250  l/min

  TG 9-kordne

  AMATRON+
  mahutavus (liitrit) 1720 1720 1980 1980
  tühikaal (kg) 1175 1210 1240 1290
  pikkus (m) 1,85 1,85 1,85 1,85
  kõrgus (m) 2,90 2,90 2,90 2,90
  transportlaius (m) 2,40 2,40 2,40 2,40
  kõrguse reg. (m) 0,50 – 2,20 0,50 – 2,20 0,50 – 2,20 0,50 – 2,20