Liigu edasi põhisisu juurde

Fenix

 • Toime

  Fenix on selektiivne kontaktne ja mõnevõrra süsteemsete omadustega herbitsiid üheaastaste kaheiduleheliste ja mõnede kõrreliste umbrohtude tõrjeks.

  Mõju umbrohtudele vaata siit.

  Kasutamine

  Fenix’i kasutamiseks on sobivaim hetk enne umbrohtude tärkamist või nende väga varases kasvustaadiumis – umbrohtude idanemisel kuni esimeste pärislehtede ilmumiseni. Erandiks on suure orgaanilise aine sisaldusega mullad – sel juhul on parim aeg pritsida vahetult pärast umbrohtude tärkamist.

  Parima tõrjetulemuse saavutamiseks on soovitav pritsida Fenix’it idanemise ajal, kuid mitte hiljem kui esimeste pärislehtede faasis.

  ____________________________________________________________________________________________________________________________

  Põllumajanduskultuur                                Kulunorm                  Pritsimisaeg

  Põldhernes, põlduba                                   3,0 l/ha                    Peale külvi, kuid mitte hiljem kui 1 nädal enne herne tärkamist.

  ____________________________________________________________________________________________________________________________

  Tähelepanu! Kui herne ja oa põldudel kasutada Fenix’it hiljem kui üks nädal enne tärkamist, võib herbitsiid ebasoodsate ilmastikuolude (niiske, jahe) korral avaldada kultuurile negatiivset mõju.

  Paagisegu valmistamine:

  Järgige segamise soovitusi preparaatide etikettidel. Kui segupartneri etikett ei ütle teisiti, soovitame valada Fenix pritsimislahusesse esimesena. Kultuurile ohutuim on, kui paagisegus ei ole korraga rohkem kui kaks preparaati. Kui pritsimislahusesse valatakse üle kahe erineva preparaadi, suureneb fütotoksilisuse oht taimedele (lehtede põletused). 

  Soovitatav vee hulk 200-300 l/ha
  Tootja                        Bayer CropScience AG
  Pakend                      5 l
  Toimeaine                 aklonifeen 600 g/l

   

  Vaata lisainfot Etiketilt